Новини

11.03.2020 року

22 березня Всесвітній день водних ресурсів

Щороку, 22 березня, міжнародною спільнотою відзначається Всесвітній день води, запроваджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № А/RES/47/193. Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води:Вода та зміни клімату-прискорення дій. Процес зміни клімату та екологічний стан водних ресурсів нерозривно пов"язані між собою. Вода є нашим найдорожчим ресурсом, що потребує відповідального та раціонального використання, адже кліматичні зміни у водній сфері вже незворотні, і від кожного з нас залежить, як у подальшому розвиватимуться ці зміни. Більшість українців споживають воду з поверхневих водних джерел річок водосховищ, зокрема з Дніпра забезпечується водою близько 2/3 населення України. Основними джерелами забруднення поверхневих водних об"єктів є стічні води. Вода з річкової очищується до питної та транспортується до будинків і підприємств, а потім каналізаційні стоки після очистки повертаються знову до річок. Водоканали контролюють якість та склад води на кожному етапі циклу. Застарілість обладнання, щорічне збільшення концентрації забруднюючих речовин спричиняють повернення до річок недостатньо очищених вод. Використання неякісної води впливає як на здоров"я окремих мешканців, так і погіршує екологічний стан цілих регіонів.


11.03.2020 року

Високі тарифи на воду підштовхують до того, що потрібно вчитися заощаджувати. Якими правильними звичками обзавестися, щоб навчитися заощадити на споживанні води без згубних наслідків для себе?;

Дивно, але факт: дві третини води можна заощадити, не витративши на технічні удосконалення водопроводу ні копійки! Як може економити воду будь-яка людина?

;ТОП-7 корисних порад:

завантажуйте посудомийну і пральну машину по максимуму, використовуйте для прання режим без додаткового полоскання;

при митті посуду вручну вимикайте кран, включайте воду лише намиливши весь посуд, у Європі це звичайна практика;

відремонтуйте усі крани, що протікають і злив в бачку унітаза;

один із способів економії води в квартирі вимикати воду під час чищення зубів, душ приймайте методом намок-вимкнув воду, намилився-включив і сполоснувся;

як можна економити воду за містом? якщо ви самі миєте машину на дачі, мийте її з відра, а не нескінченного шланга;

поставте на крани водозберігаючі розсіювачі-аератори, струмінь змиватиме мило не гірше, а води витрачатиметься менше;

покладіть до бачка унітазу одну або декілька пластикових пляшок з водою, такі способи економії води допоможуть зменшити обсяг бачка і витрата води на змивання.

Памятайте : вода основне джерело життя на Землі. Тому використання води має мути ощадливим!


05.03.2020 року

Вперше за 120 років Україна опинилася у ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів, у тому числі і скиди води через греблі ГЕС.

Причиною обмеження водокористування є аномальна ситуація з опадами восени та взимку 2019-2020 років. За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність.

Відповідно до статті 45 Водного кодексу України, у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС. У разі вживання таких заходів пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців.

В Укргідрометцентрі повідомляють, що наразі на більшості річок України спостерігається низька водність. Відповідно цього року на українських річках весняної повені не буде. Маловоддя може також призвести до пересихання малих водотоків.


20 лютого 2020 року

20 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ


14 лютого 2020 року

Зміни клімату чи несприятливі гідрологічні умови?

Станом на 12 лютого каскад дніпровських водосховищ наповнено майже на 87 % від проєктного. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства водних ресурсів. Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ 13 лютого обговорила сучасну гідрометеорологічну ситуацію в басейнах річок України та попередню оцінку водності весняного періоду 2020 року. Враховуючи низьку водність та усі чинники, які можуть вплинути на гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра та Дністра, учасники заходу узгодили оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ у другій половині лютого 2020 року йдеться у повідомленні прес-служби Держагентства. За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у другій половині лютого очікується в середньому 88% від норми, а водність Дністра в межах 53% від норми, що становить 68 % забезпеченості. Враховуючи гідрологічну обстановку, ми почали наповнення водосховищ завчасно. Мета наповнити їх до проєктного рівня розповів GreenPost перший заступник голови Держводагенства України Михайло Хорєв. Він також пояснив, що у разі ускладнення водогосподарської обстановки, необхідності коригування режиму роботи водосховищ або погіршення якості води у них, міжвідомчою комісією оперативно узгоджуватимуться відповідні коригування режимів роботи водосховищ.


6 лютого 2020 року

Обстеження водогосподарських об"єктів

Спеціалістами Малинської експлуатаційної дільниці Радомишльського МУВГ спільно з представниками Управління ДСНС, Малинської РДА та Малинської міської ради проведено комісійне передповеневе обстеження Малинського, Ворсівського та Лумлянського водосховищ.


02 лютого 2020 року

«Всесвітній день водно-болотних угідь» відзначається в світі з 1997 року. Дата для святкування цього дня була обрана не раптово: саме в цей день, 2 лютого 1971 року, в іранському місті Рамсар була підписана «Конвенція про водно-болотні угіддя». Ця Конвенція була підписана з метою захистити водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення.


28.01.2020 року

28 січня 2020 року начальник Радомишльського міжрайонного управління водного господарства Іщук П.М., головний економіст управління Красуленко Н.М., головний бухгалтер Сутковенко І.М.. взяли участь у засіданні колегії БУВР Прип’яті.

Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима детально проаналізував роботу управління за 2019 рік, основну увагу приділивши виконанню пріоритетів БУВР Прип’яті у 2019 році.

На колегії були підбиті підсумки роботи водогосподарських організацій у 2019 році та визначені плани робіт на 2020 рік.

Також було розглянуто питання впровадження нової організаційної структури.

Керівники міжрайонних управлінь доповіли про приведення чисельності працівників у відповідністіь до визначеного фонду оплати праці забезпечивши ефективну зайнятість , високопродуктивну та якісну роботу.

Після закінчення колегії відбулась чергова звітно-виборча Конференція Товариства меліораторів та водогосподарників Житомирської області.


22 січня 2020 року

День Соборності відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу.


08.01.2020 року

До уваги громадян та орендарів водних об’єктів!

У зв’язку з введенням в дію з 21.02.2020 Закону України «Про внесення зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування» (далі – Закон), звертаємо увагу на основні нововведення, що забезпечують безперешкодний доступ громадян до водних об’єктів.

Статті 47 та 88 Водного кодексу України доповнено наступним змістом: «Забороняється обмеження купання та плавання на човнах, любительського і спортивного рибальства, причалювання до берега у світлу пору доби, у зв’язку з перебуванням земельних ділянок прибережних захисних смуг (пляжної зони) у користуванні юридичних або фізичних осіб, крім випадків, передбачених законом». «Громадянам забезпечується безперешкодний та безоплатний доступ до берегів річок та водойм для загального водокористування, крім земель охоронних та санітарно-захисних зон, зон санітарної охорони та особливого режиму використання земель, а також земельних ділянок, на яких розташовані: гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди; пансіонати, об’єкти реабілітації, спорту, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори; об’єкти підвищеної небезпеки, природно-заповідного фонду та культурної спадщини. Обмеження доступу громадян у будь-який спосіб (у тому числі шляхом влаштування огорож або інших конструкцій) до водних об’єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що перебувають у користуванні юридичних або фізичних осіб, а також справляння за нього плати є підставою для припинення права користування земельними ділянками прибережних захисних смуг за рішенням суду».

Статті 61 та 62 Земельного кодексу України доповнено новим змістом: «У прибережних захисних смугах та у межах пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу до берегів річок та водойм, крім випадків, передбачених Законом. Такі огорожі або інші конструкції демонтуються їхніми власниками протягом десяти днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. У разі невиконання такої вимоги вони демонтуються за рішенням місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за рахунок відповідного бюджету та відшкодовуються їхніми власниками».

Також, статтю 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнено новим змістом, зокрема передбачено накладання штрафу на громадян від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від чотирьохсот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за обмеження у будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя до берегів річок та водойм для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом. Передбачено, що огорожі або інші конструкції, що встановлені до набрання чинності цим Законом та перешкоджають доступу громадян до берегів річок та водойм (крім випадків, встановлених Законом), підлягають демонтажу протягом трьох місяців з дня набрання їм чинності.


Вітаємо Вас з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!


20.12.2019 року

Радомишльським МУВГ продовжується співпраця з об"єднаними територіальними громадами та громадами сіл.

Працівниками Радомишльської ЕД проводяться екскаваторні роботи по очищенню дна водойми у м.Радомишль.


17.12.2019 року

17 грудня начальник Радомишльського МУВГ Іщук П.М. прийняв участь у нараді Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Під час наради було розглянуто питання виконання водогосподарськими організаціями БУВР Прип’яті пріоритетів діяльності у 2019 році, намічені заходи щодо подальшої підготовки меліоративних систем до роботи у 2020 році.


15.12.2019 року

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей, які відали свої життя та здоров"я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років.

Працівники Овруцької ЕД Радомишльського МУВГ взяли участь у заходах по вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії ЧАЕС. Ліквідатори ЧАЕС були відзначені нагородами.


11.12.2019 року

В Радомишльському МУВГ проходить щорічний Всеукраїнський тиждень права.

З працівниками управління проводиться навчання з питань реалізації і захисту прав людини.

Навчання проводиться з метою підвищення рівня знань Конституційного права працівників та детального розгляду прав людини у всіх аспектах її життя та діяльності.


06 грудня 2019 року

Вітаємо з Днем Збройних Сил України!


28.11.2019 року

Доглядові роботи

В листопаді 2019 року ремонтувальниками русловими Радомишльської ЕД виконувались роботи по очищенню залізобетонних плит від наносів вручну на гідроспоруді РТК 2х150 ПК 64+15 МГД Мірчанської ОС Радомишльського району. Для більш ефективного виконання робіт залучено екскаватор Блюмінг ЕП-Ф-П-01. Дані роботи дозволять збільшити пропускну спроможність меліоративного каналу під час проходження високих вод.


05.11.2019 року

XVII МІЖНАРОДНИЙ ВОДНИЙ ФОРУМ AQUA UKRAINE - 2019

5 листопада в м. Києві розпочав свою роботу XVII МІЖНАРОДНИЙ ВОДНИЙ ФОРУМ AQUA UKRAINE - 2019. В роботі виставки взяли участь керівники водних господарств Житомирської області, зокрема начальник Радомишльського МУВГ П.М.Іщук.

AQUA UKRAINE це традиційний щорічний Міжнародний водний форум, який проводиться за Розпорядженням Кабінету Міністрів України з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України. Будучи єдиним міжнародним спеціалізованим заходом в Україні для професіоналів водної галузі, виставка AQUA UKRAINE гостинно збирає під дахом МВЦ найсучасніші водні технології, розробки, продукцію, обладнання, матеріали, товари та послуги, і щорічно стає майданчиком для дискусій серед фахівців водної галузі з урядового, громадського, наукового, промислового та ділового сектора України, ближнього і далекого зарубіжжя.

У рамках виставкових заходів представники БУВР Прип’яті прийняли участь у експертній дискусії «NEW WATER MANAGAMENT», який проведений у форматі дискусійних панелей «Незаборонені фосфати-загроза для річок», «Європейський моніторинг України» та «Необхідність реформи у водному секторі».

Провідні стейкхолдери у водній сфері намагалися знайти відповіді «Забороняти чи не забороняти фосфати» та запропонували визначити точки забруднення водних ресурсів, і вже тоді вжити запобіжні заходи.

Інформація щодо екологічного стану вод - це один із ключових факторів до здорового життя громадян України. Саме тому, з 2019 року Україна поетапно переходить до здійснення моніторингу вод за нормами європейського законодавства. Головний меседж побудови нового європейського моніторингу вод в Україні – дати річці жити у природних умовах.

На експозиції Держводагентства учасникам заходу була надана можливість продемонструвати дослідження з експрес-аналізу води із різних річкових басейнів.

З метою представлення свого потенціалу та можливостей широкому колу фахівців водогосподарники суббасейну Прип’яті активно долучились до наповнення виставки, підготовувши інформаційні буклети-брошури та зробили для себе висновок: якщо ти змінився сам, то і зміняться усі навколо, кроки вперед – це рух до доброго стану вод.


31.10.2019 року

Засідання басейнової ради річки Прип’ять

31 жовтня 2019 року у м. Луцьк відбулося чергове засідання басейнової ради річки Прип"ять. В засіданні ради взяв участь начальник Радомишльського міжрайонного управління водного господарства Іщук П.М. Під час засідання були розглянуті питання стану водних ресурсів басейну річки Прип"ять, шляхи та перспективи їх вирішення та проблемні питання при перерозподілі стоку річки Прип"ять у Білоозерську водоживильну систему Дніпро-Бузького каналу. Також членам басейнової ради була представлена доповідь та презентація щодо проведення робіт з розробки елементів плану управління суббасейну річки Прип"ять та презентовано інформацію про річку Стир.


15.10.2019

В ході виконання плану заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років працівниками управління проведено ремонт та утеплення об’єктів виробничого призначення, ремонт та випробування побутових котлів, підготовлені побутові приміщення для обігріву працюючих та прийняття їжі, обладнано машини для перевезення людей в осінньо-зимовий період.


07.10.2019

Робота по підтриманню інженерної інфраструктури

Протягом 9 місяців 2019 року Радомишльським МУВГ виконувались роботи по підтриманню інженерної інфраструктури у робочому стані. На міжгосподарській мережі проведено очищення каналів в обсязі 13,8 тис.м3, відремонтовано гідротехнічних споруд-228 шт., видалено рослинності на укосах і бермах каналів на площі 1427,2 га.


16.09.2019 року

#Яприбрав_ТвояЧерга2

Проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрало глобальних масштабів. Працівники Радомишльського МУВГ долучились до екологічного івенту "Міжнародний день чистих берегів"" організували із залученням учнівської молоді Радомишльського профліцею прибирання прибережної захисної смуги річки Мика поблизу м.Радомишль


07 вересня 2019 року

Працівниками Радомишльського МУВГ продовжуються роботи по відновленню та облаштуванню криниць та природних джерел. В серпні місяці за участю працівників Овруцької експлуатаційної дільниці облаштовано та очищено від мулу криничку в с.Корчівка Овруцька ОТГ.


12.09.2019 року

Оновлення стел Радомишльського МУВГ

Для приведення до єдиного корпоративного стилю інформаційних стел управління, а також для виконання Пріоритетів діяльності Радомишльського МУВГ, за рахунок власних надходжень було встановлено банери на Мірчанській осушувальній системі с.Мірча Радомишльського району та Грезлянській осушувальній системі Овруцького району.


07 вересня 2019 року

Працівниками Радомишльського МУВГ продовжуються роботи по відновленню та облаштуванню криниць та природних джерел. В серпні місяці за участю працівників Овруцької експлуатаційної дільниці облаштовано та очищено від мулу криничку в с.Корчівка Овруцька ОТГ.


22 липня 2019 року

Радомишльське міжрайонне управління водного господарства презентує новий веб-сайт

Метою нового веб-сайту є висвітлення діяльності Радомишльське МУВГ.

Завдяки сучасній навігації та зручному інтерфейсу ресурс став більш функціональним. Нині користувачі з легкістю зможуть знайти інформацію про якість питних водозаборів, водогосподарську обстановку або характеристику стану поверхневих вод басейну Дніпра в зоні діяльності Радомишльське МУВГ.

На сайті також публікуватимуться новини та інші події, що пов`язані із діяльністю Радомишльське МУВГ.

В розділі новини розміщуватимуться новини управління разом з фото та відео-контентом. На новому веб-сайті також міститимуться посилання на сторінки з законами та положеннями, що регулюють водогосподарську діяльність.